Metallist aiamööbel

Metallist aiamööbel on palju vastupidavam kui puidust või plastikust valmistatud mööbel ning seda on väga lihtne hooldada. Valida on paljude erinevate stiilide ja mitmete metallide vahel, lähtuvalt igaühe maitsest ja vajadusest. Metallist aiamööbli valik on väga lai, toodete hinnad sõltuvad mööbli materjalist ning stiilist, kuid kõik nad on kauakestvad ja ei nõua palju hooldamist.

Esmalt peaksid läbi mõtlema, millist mööblit sa soovid, kas sa soovid väikest lauakest ja tooli, kus kohvi ja raamatut nautida või on sul tarvis suuremat lauda ja diivanit, kus külalisi vastu võtta. Teiseks, milline saab olema sinu aiamööbli asukoht, kas sa otsid mööblit terrassile, aeda või varjualuse alla. Põhiline on see, et mööbel vastaks sinu ja su pere vajadustele. Kindlasti tuleb jälgida, et mööblile oleks piisavalt ruumi, seega mõõda enne kindlasti üle, kas väljavalitud mööbel mahub sinu koju.

Alumiiniumist aiamööbel on tugev ja vastupidav, ei roosteta ega lagune väliskeskkonnas ja on hõlpsasti hooldatav. Mööbel on tugev, aga kerge, mis muudab selle ühest kohast teise liigutamise väga mugavaks ja lihtsaks. Seega sobib alumiiniumist aiamööbel hästi nii terrassile kui ka aeda. Päikese käes peab alumiiniumist aiamööbliga ettevaatlik olema, sest see võib kuumaks muutuda, sel puhul on paslik kasutada diivani- ja toolipatju. Muidugi võid valida ka kombineeritud materjalidest aiamööbli, mille istumisosas on kasutatud materjale, mis ei muutu suvepäikese käes kuumaks. Alumiiniumist mööbli võib muretult talveks õue jätta, sobides seega ideaalselt neile, kellel puudub mööbli siseruumides hoiustamise võimalus.

Sepistatud rauast aiamööbel on raske ja püsib kindlalt oma kohal ka kõige tugevamate tuultega, aga sellise mööbli liigutamine on tülikas, samuti võib see muru sisse vajuda. See sobib hästi terrassile ning eriti kiviterrassile, ent aeda murule pannes võib muutuda tüütuks mööbli pidev liigutamine muru niitmiseks. Rauast aiamööbel võib välitingimustes roostetama hakata, selle vastu aitab roostevastane töötlus, näiteks pulbervärvimine. Pulbervärv kaitseb mööblit korrosiooni eest ning annab sellele atraktiivse välimuse.

Terasest mööbel on kaalu poolest alumiiniumist ja sepistatud rauast mööbli vahepeal ja hinnalt kahest eelnevast soodsam. Saadaval on väga palju erinevas stiilis ja värvitoonis esemeid. Teras muutub samuti päikese käes kuumaks või külmal ilmal jahedaks nagu eelnevad metallid ja hakkab välitingimustes roostetama, seega aitab ka siin toote eluiga pikendada pulbervärvimine ja mugavuse loovad diivanipadjad.

Tähelepanu tuleks pöörata ka toote kvaliteedile. Jälgi, et keevitatud kohad mööblil ei oleks pragunenud ning konstruktsioon oleks tugev.

Talveks on soovitatav metallist aiamööbel kinni katta või siseruumi varjule viia – nii pikendad oma mööbli eluiga.